Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   GENÇ GİRESUNLULAR GİRESUNSPORUN YANINDA    Fındık üreticilerini umutlandıran sözler    GİRESUNSPOR’A SON DAKİKA ŞOKU; 2-1    Bayrampaşa Giresunlular Derneği Mevlit düzenledi.    BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ ŞEHİTLERİNE MEVLİT    Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep    Giresun 3 Kahramanı Şehit Verdi    GOP Belediyesi Giresun İftarı    Tirebolu'da Trafik Uygulamasına Tepki    Giresun Adası'na Dubai Tipi Otel   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Asiye Koca Demir'in Başarısı
Giresun camiasının sevilen güler yüzlü ismi Asiye Koca Demir Eyüp Göktürk'e Türkiye'nin en kaliteli Anaokulu zincir
Facebook

 Reklam
Asiye Koca Demir'in Başarısı
01 Ağustos 2015 Cumartesi 15:24
Giresun camiasının sevilen güler yüzlü ismi Asiye Koca Demir Eyüp Göktürk'e Türkiye'nin en kaliteli Anaokulu zincirinin şubesini açarak iş hayatına atıldı.

AMERİKAN KÜLTÜR KIDS GÖKTÜRK ANAOKULU BİZ KİMİZ Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlardan biridir. Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim sektöründe yatırımlar yapmaktadır. Türkiye’deki Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının tüm yöneticileri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, tamamı eğitim kökenli öğretmenlerden oluşmaktadır. 100' ün üzerinde temsilciliği ile Türkiye'nin En Büyük Dil Okulları Network'ü, Amerikan Kültür® Dil Okulları, çocuklara özel bir yapılanmayı AKD Kids Ana Okulları ile sunmaktadır. AKD Kids Ana Okulları, çocuk güvenliği maksimum düzeyde gözetilerek hazırlanan binalarda, özel yöntemler uygulayarak İngilizce öğretir ve çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen ders ve aktiviteler sunar. Okullarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; 2011 Yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü, 2010-2011-2012 Yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumlarıdır. AKD Kids Ana Okulları, çocuk güvenliği maksimum düzeyde gözetilerek hazırlanan binalarda, özel yöntemler uygulayarak İngilizce öğretir ve çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen ders ve aktiviteler sunar.
 
VİZYONUMUZ / MİSYONUMUZ ASİYE KOCA DEMİR

Geleceğin başarılı çocuklarının yetiştirilmesinde pay sahibi olmak adına çıktığımız eğitim yolunda, çocuklarımız ve aileleriyle işbirliği içinde, çağdaş eğitim sistemi ışığında; Aile içerisinde başlayan gelişim ve eğitimin aile sonrasındaki bölümünde çocuklarımızın sevgiyle, özenle, yaşayarak ve yaşatarak hayatı öğrenmeleri, yeni deneyimler kazanmaları için sıcak, güvenli ve temiz bir eğitim sunmak temel prensibimizdir. Araştıran, sorgulayan, kendine güvenli, sosyalleşebilen, ülkesini milletini seven, yaşının gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip, pozitif enerjiyle ve ekip ruhuyla çalışan, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, zihinsel ve bedenen sağlıklı, mutlu çocuklar yetiştirmek için varız. Amacımız çocuklarımıza doğrudan bir şeyi öğretmekten ziyade oyunlar oynayarak ve araştırmalar yaparak çevrelerini ve kendi yeteneklerini keşfetmelerini sağlamaktır. Hedefimiz çocuklarımızın sevgi dolu ve sıcak bir aile ortamı içerisinde; kendine güvenen, sorumluluk sahibi, kendisi ve çevresiyle barışık, paylaşma duygusu gelişmiş, özgür düşünen ve davranabilen, düşüncelerini isteklerini iyi ifade edebilen, yeteneğini ve yaratıcı gücünü kullanabilen çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır. Ana Okullarımızda Her Sınıfta İki Öğretmen Aynı Anda Bulunur; Ana Okullarımızda her sınıfta iki öğretmen aynı anda bulunur. Öğretmenlerimizin bir tanesi Türkçe konuşurken, uluslararası İngilizce öğretmenliği belgesine sahip diğeri sadece İngilizce konuşur. Örneğin; Türkçe konuşan öğretmenimiz, "Hadi mavi kağıdı keselim" dediğinde, sınıfın İngilizce öğretmeni "Let's cut the blue paper" der. Bu sayede, çocuklarımız zaman içerisinde İngilizce öğrendiğinin farkına varmadan İngilizce anlamaya ve konuşmaya başlar. İngilizce bilen öğretmenin dersler sırasında Türkçe konuşması yasaktır. Dil programlarımızda, Avrupa Birliği normlarına uygun İngilizce eğitimi verilmekte ve bu eğitim süreci çocuklarımıza verilen Avrupa Dil Portfolyosu ile belgelenmektedir. 2 Bütün Avrupa'da Uygulanmakta Olan bir dil Eğitim Modeli ile hizmet verir. Amerikan Kültür® okul öncesi eğitim kurumları çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından onaylanmış ve bütün Avrupa'da uygulanmakta olan bir dil eğitim modeli ile hizmet verir. Bu program European Language Portfolio (Avrupa Dil Portfolyosu ya da Avrupa Dil Pasaportu) olarak adlandırılmaktadır. Çocuklarımız gelecek de hayat boyu eğitimini alacakları bir programın onaylı bir portfolyosundan daha okul öncesi çağda başlayarak yararlanacaklardır. AKD Kids® Anaokulları ülkemizde Avrupa Dil Portfolyosu kullanan ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumudur. 

ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR 

Dünyanın her ülkesinde olduğu gibi ülkemizin de nüfusunun % 3 'ü üstün yetenekli çocuklardan oluşmaktadır. Oysaki bu üstün yetenekli öğrenciler erken yaşlarda yeteneklerini geliştirecek ve onların kapasitelerini geliştirecek programlara alınmazlar ise özellikle lise çağlarında büyük başarısızlıklar yaşamaya başlayabilirler. Bu nedenle kendisini diğerlerinden farklı gören (Zeki) bir beyin zaman içinde hiç çalışmadan ve tekrar etmeden de başarılı olacağını düşünerek tembelleşir. Sonuçta üstün yetenekler, hem ebeveynler için hem de çocuklarımız için ciddi bir sorundur. Özel eğitime ihtiyaçları vardır. 

ENERJİ KONTROLÜ AKD 

Kids Ana Okulları'nda, çocukları kesinlikle öğle uykusuna 1 saatten fazla yatırılmazlar. Bu vakitlerde, çocuklarımızın yeteneklerine göre piyano, dans ve yüzme vb. eğitimler alırlar. Bu sayede ana okulumuz da, 3-4 saatlik çocuklarımızı uyutarak verilen hizmet kolaycılığından kendisini kurtarır. Çocuklarımız akşam evlerine tüm enerjilerini harcayarak döneceği için erken yatarlar. Günümüzde, Avrupa normlarında eğitim veren ana okulları'nda öğle uykusu tamamen kalkmıştır. 

ÇİFT ANADİL 

Bu eğitim modelinde öğrencinin günde 8-9 saatini beraber geçirdiği öğretmenleri eğitim sırasında ebeveynleri yerine geçtiği için bu öğretmenlerden İngilizce öğretmeni olanı sadece İngilizce konuşarak (ama öğrencisini anlayarak) İngilizce konuşmanın doğal bir süreç olduğunu öğrenciye gözlemletir. Bu sayede çocuğumuz İngilizce konuşmanın özel bir durum olmadığını ve hayatın olağan akışı içinde bir iletişim metodu olduğunu ve öğretmeni ile iletişim kurması için bu metodu kullanması gerektiğini anlar. Böylelikle İngilizceyi bir daha unutamayacak şekilde öğrenir. ** Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2000 yılı Nisan ayında 2511 sayılı Tebliğler Dergisinde yayınlanan 30.03.2000 tarihinde Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 32 numaralı karar sayısına istinaden uygun olarak verilmektedir. 

AVRUPA DİL PORTFOLYOSU 

Ülkemiz, Avrupa’da ortak eğitim uygulamalarını öngören Socrates Projesine 24 Ocak 2000 tarihinde 253/2000/EC sayılı Avrupa Konseyi kararıyla katılmıştır. Bu nedenle, Avrupa ülkelerindeki yabancı dil öğretim uygulamaları ülkemizde de benimsenmiştir. Avrupa ülkelerinde yabancı dil öğretimi, Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümünce belirlenen eğitim politikalarına göre yapılmaktadır. Avrupa’da ortak bir yabancı dil öğretim programı ve yabancı dil öğretiminde ortak bir standart, ortak ölçütler ve buna dayalı bir araç geliştirmeyi amaçlayan Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (The Common European Framework of Reference for Languages)’nı oluşturmuştur. Bugün tüm Avrupa ülkelerinde yabancı dil öğretimi bu çerçeve programa dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. 3 Amerikan Kültür® okul öncesi eğitim kurumları çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından kabul edilen ve bütün Avrupa 'da uygulanmakta olan bir dil eğitim modeli ile hizmet verir. Bu program European Language Portfolio (Avrupa Dil Portfolyosu ya da Avrupa Dil Pasaportu) olarak adlandırılmaktadır. AKD Kids® Anaokulları ülkemizde Avrupa Dil Portfolyosu kullanan ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumudur. 

ORGANİK GIDA VE HİJYEN 

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarına bağlı AKD Kids Anaokullarında çocuklarımıza KESİNLİKLE organik süt ve serbest dolaşımlı doğal ortamlarda yaşayan tavuklardan temin edilen organik yumurtalar ikram edilmektedir. Ülkemizdeki tek doğal mutfağa sahip anaokulu zinciri AKD Kids Anaokullarıdır. Diğer tüm gıdalarımızda, HACCP belgesi sahibi, ülkemizin tanınan markalarının kaliteli gıda marketlerinde satılmakta olan en üst kalite ve doğala en yakın ürünlerini kullanmaktayız. Anaokullarımız yukarıdaki hususlarla ilgili A.C.A. tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. 

YAŞ GURUPLARI 

Okulumuzun 2-6 yaş okul öncesi eğitimi verilmektedir. Sınıflarımız yaş gruplarına göre ayrılmış olup, her çocuk yaş grubuna uygun sınıfta eğitim almaktadır. Bunun dışında toplu etkinliklerimizde çocuklarımız bir araya gelerek diğer yaş gruplarındaki arkadaşlarıyla beraber olma fırsatına sahip olurlar. 

EĞİTİM TAKVİMİ 


2015 -2016 yılı eğitim programımız 01 Eylül 2015 – 10 Haziran 2016 tarihleri arasında hizmet verecektir. 1-8 Şubat 2016 MEB kararı ile tüm anaokullarında Tatil ilan edilmiştir. Yaz dönemi için, Yaz okulu kapsamında velilerimizden gelen talebe göre eğlenceli spor ve İngilizce eğitimi ağırlıklı 

YAZ OKULU 

Programımız 2-3-4 haftalık periodlarda açılacak ve duyurulacaktır. Okulumuz 08:30 – 18:00 saatleri arasında açık bulunmaktadır. Eğitim programımız 10:00 – 16:00 arasında gerçekleşmektedir. Tam gün saatlerimiz 09:00 - 16:00, Yarım gün 08:00 – 12:30 veya 12:30 -16:00 saatleri arasındadır. 2015-2016 Eğitim seçeneklerimiz; 5 Tam gün internasyonel İngilizce eğitim (3-6 yaş grubu) 3 tam gün eğitim 5 yarım gün eğitim 3 yarım gün eğitim 24-30 aylık çocuklarımıza özel minikler oyun grubumuz vardır. Oyun grupları kontenjanımız her yıl talebe göre belirlenir. 

YEMEK DÜZENİ 

Gelişim dönemlerinde olan çocuklarımızın dengeli ve düzenli beslenmelerinin ne kadar önemli olduğunu dikkate alarak onlar için özel yemek menüleri hazırlamaktayız. Bu menülerimiz kayıt sırasında siz velilerimize vermiş olduğumuz eğitim bültenlerinde aylık olarak yer almaktadır. Ailelerin çocuklarının beslenmeleriyle ilgili bize vermiş olduğu bilgilere özenle dikkat ediyor, çocuklarımızın besinlerini bu doğrultuda düzenliyoruz. Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi, farklı besinlerle tanışması, yeme disiplini oluşturması bizim için büyük önem taşımaktadır. Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir. Alışverişler okulumuz tarafından yapılır ve yemeklerimiz tam teşekküllü mutfağımızda pişirilir. 

ULAŞIM –SERVİS 

4 Okul servisi okulumuzun denetimi altında hizmet vermektedir. Servislerimizde cep telefonu mevcuttur. Ücretler İBB Ulaşım Koordinasyon merkezi tarafından tayin edilmekte ve aybaşlarında okul ücreti ile birlikte tarafımızdan toplanılmaktadır. Velilerimize ve servis güzergâhlarına en uygun olabilecek zaman dilimleri ayarlanarak, öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız servislerle evlerinden alınır ve yine aynı özenle belirtilen zaman dilimlerinde evlerine bırakılır. Servis öğretmenimiz bindikleri anda kemerlerini takar ve inene kadar kemerleri takılı kalır. Servis şoförlerimiz son derece titiz ve özenli kişilerdir. Çocuğunuzun okula gelmeyeceği durumlarda önceden servise haber vermenizi rica ederiz. 

DİNLENME ve UYKU SAATİ 

Uyuyan çocuklarımız özel olarak hazırlanmış uyku odalarında uyurlar. Toplam dinlenme süremiz yaş gruplarına göre 30-90 dk arasındadır. GÜVENLİK Çocuklarımızın güvenliği açısından okulumuzun her cephesinde kameralar bulunmakta ve giriş kapıları otomatik olarak kapalı tutulmaktadır. Çocuklar okuldan kendi velilerine teslim edilir. Farklı bir durum söz konusu olduğunda velimiz ve ismi okulumuza önceden bildirilmiş veli temsilcisi ile görüşülür. MİLLİ BAYRAMLARIMIZ ve DÜNYA KÜLTÜRLERİ Çocuklarımızla birlikte milli bayramlarımızı coşku ile kutlamak ve ileriki nesillere taşımak bizlerin en önemli görevidir. Çocuklarımıza diğer kültürleri tanıtmak amacıyla uluslar arası bayramları da beraberce kutluyoruz. 

VELİ GÖRÜŞMELERİ 

Veli toplantılarımız yılda bir kez, sınıf öğretmenimiz ve psikologumuz eşliğinde çocuklarımızın aileleriyle birebir olarak yapılmaktadır. Toplantılarımızda, her öğrencimizin yıl içerisindeki gelişimi, sınıf içerisindeki son durumu ve yaptığı etkinlikler hakkında bilgi verilir. Bunun dışında ailelerimiz bizim ile ilgili bir paylaşımda bulunmak isterlerse, önceden randevu alarak yönetici, psikolog ve öğretmenlerimizle görüşebilirler. Gerekli görüldüğü takdirde öğretmenlerimiz velilerimizi görüşmeye davet edebilirler. 

KIYAFET ve YEDEK ELBİSE 

Çocuklarımızın kıyafetleri ve ayakkabıları kullanışlı ve rahat olmalıdır. Başka arkadaşlarının kıyafetleriyle karışmasını önlemek için üzerlerine isim yazılmalıdır. Okulumuz tarafından çocuklarımız için özel olarak hazırlanan okul formaları gezi olduğu günler mutlaka giydirilmelidir. Yüzmeye gidileceği günler mayo, bone, havlu vb. giyecekleri yanlarında olmalıdır. Okula gelirken değerli eşya, takı getirilmemesi rica olunur. SAĞLIK Okulumuzun kayıt esnasında velilerimize sunduğu formlarda herhangi bir hastalık söz konusu olup olmadığı, düzenli ilaç kullanımı veya alerjik bir rahatsızlık mevcut olup olmadığı detaylı şekilde öğrenilmektedir. Buradan edinilen bilgiler doğrultusunda çocuklarımızın sağlıkları özenle takip edilmektedir. Okul vakitlerinde çocuklarımız özenle takip edilmekte, herhangi bir durum söz konusu olduğunda hemen aile ile irtibata geçilmekte ve işbirliği içerisinde sorun en kısa sürede çözüme ulaştırılmaktadır. Çocuklarınızın ve diğer çocukların sağlığı açısından aşağıdaki rahatsızlık belirtilerini gösteren çocukları okula göndermemenizi ve bizlere bilgi vermenizi rica ederiz. Hasta çocuklarımızı okula kabul edemeyeceğiz. 5 AKD Kids Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nda en önemli dikkat edilen konu temizlik ve temizlik kontrolüdür. Tüm kuruluşlarımız bu konu ile ilgili üç yıl üst üste Tüketici Akademisi tarafından kalitesine en çok güvenilen marka seçilmiş ve 2012 Avrupa Birliği Kalite Ödülünü almaya hak kazanmıştır. Amerikan Kültür Kids Göktürk Anaokulu. 

EYÜP - KEMERBURGAZ - GÖKTÜRK

TLF : ( 0212 ) 322 60 05

GSM : 0553 236 23 00

E MAİL : 
asiyekocademir@akdkids.comFacebook ve Diğer Paylaşım Siteleri İçin Tıklayın
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Seyfullah ÇİÇEK
FINDIK MANİFESTOSU
Prof. Dr. İbrahim BALCIOĞLU
FUTBOL
Ahmed ÇITLAKOĞLU
FINDIK BORSASI
Şenol SAYGILI
EĞİTİM ŞART
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6383  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 321 Toplam: 1,130,026
Haberler artık Outlook'ta