Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   GENÇ GİRESUNLULAR GİRESUNSPORUN YANINDA    Fındık üreticilerini umutlandıran sözler    GİRESUNSPOR’A SON DAKİKA ŞOKU; 2-1    Bayrampaşa Giresunlular Derneği Mevlit düzenledi.    BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ ŞEHİTLERİNE MEVLİT    Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep    Giresun 3 Kahramanı Şehit Verdi    GOP Belediyesi Giresun İftarı    Tirebolu'da Trafik Uygulamasına Tepki    Giresun Adası'na Dubai Tipi Otel   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Giresun Adası'na Bakan Geldi
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Giresun'a yaptığı ziyaret ve incelemeler sırasında Giresun Adası’na da gider
Facebook

 Reklam
Giresun Adası'na Bakan Geldi
30 Eylül 2015 Çarşamba 05:58
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Giresun'a yaptığı ziyaret ve incelemeler sırasında Giresun Adası’na da giderek incelemelerde bulundu.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Yalçın Topçu, beraberinde Sayın Valimiz Hasan Karahan ve bazı daire amerleri ile birlikte Giresun Adası’na giderek burada yapılan arkeolojik kazı çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Giresun Adası’nın tarihi ve turistik önemin iyi anlaşılması ve tanıtılması gerektiğinin önemine vurgu yapan Bakan Topçu, yaptığı açıklamada “Memleketimizin her bir köşesinin kültürel varlıklarla, tarihi değerlerle ve medeniyet kodlarıyla ne kadar derin, geniş ve engin olduğunu burada bir kez daha görme fırsatı bulduk.  Neticede baktığımız zaman binlerce yılı aşan bir kültür mirası var şu kara parçasında. Uygarlıkların hemen hemen tamamı bu küçük kara parçasına çok önem vermiş.  Genç Cumhuriyetin evlatlarının da ne kadar önem verdiğini buradaki çalışmalardan hep beraber gördük. Sayın Valilik, Kültür Bakanlığının destekleriyle inşallah burada toprak altında kalmış medeniyetler ve tarihler çıkacak, insanlığın hizmetine sunulacak. Uluslararası akademik literatüre de girmiş olmasından çok memnun oldum. Arkadaşlar bunu diğer dünya üniversiteleriyle de buradaki bulguları verileri buluşturacaklar. Bu çalışmaları da Kültür Bakanlığı olarak zaten destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Giresun Adası’nı ziyaret etmek için bindiği, aynı zamanda sivil vatandaşları ve turistleri de Ada’ya götüren teknede karşılaştığı vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bakan Topçu’ya vatandaşlar tarafından Giresun Adası’nın turizme kazandırılması ile ilgili memnuniyetlerini dile getiren duygularını aktardı. Bakan Topçu’da vatandaşlara, adanın turizme kazandırılmasında büyük emeği olan Vali Hasan Karahan’a teşekkür etmeleri gerektiğini söyledi.

Giresun Adası gezisinin ardından ilimizdeki ziyaret programını tamamlayan Bakan Topçu, İstanbul’a gitmek üzere Ordu Giresun Havalimanı’na hareket etti.
Facebook ve Diğer Paylaşım Siteleri İçin Tıklayın
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Seyfullah ÇİÇEK
FINDIK MANİFESTOSU
Prof. Dr. İbrahim BALCIOĞLU
FUTBOL
Ahmed ÇITLAKOĞLU
FINDIK BORSASI
Şenol SAYGILI
EĞİTİM ŞART
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6480  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 328 Toplam: 1,130,033
Haberler artık Outlook'ta