Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   GENÇ GİRESUNLULAR GİRESUNSPORUN YANINDA    Fındık üreticilerini umutlandıran sözler    GİRESUNSPOR’A SON DAKİKA ŞOKU; 2-1    Bayrampaşa Giresunlular Derneği Mevlit düzenledi.    BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ ŞEHİTLERİNE MEVLİT    Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep    Giresun 3 Kahramanı Şehit Verdi    GOP Belediyesi Giresun İftarı    Tirebolu'da Trafik Uygulamasına Tepki    Giresun Adası'na Dubai Tipi Otel   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Tirebolu Kültür Sanat Günleri
5.Tirebolu Kültür-Sanat Günleri Esenler Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Facebook

 Reklam
Tirebolu Kültür Sanat Günleri
16 Mayıs 2014 Cuma 11:49
5.Tirebolu Kültür-Sanat Günleri Esenler Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kültür Günleri’ne başta TİRDEF Başkanı Haldun Domaç, Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfü Yaran, Tirebolu Bel.Başkanı Abdullah Karabıçak, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Bel.Başkanı Tevfik Gürsu, TİRDEF Kurucu Başkanı Çınar Çetinkaya, TİRDEF Başkan Yrd. Necati Yılmaz, GDB Baş.Halil Kütük, Esenler Giresunlular Derneği Başkanı Nazmi Güler, Esenyurt Beş.Bşk.Yrd.Abdurrahman Ada, Giresunspor eski yöneticisi Cevat Korkmaz, Prof.Dr.Taner Harahasanoğlu, Esenler Belediyesi Eski Çevre-Temizlik Müdürü Ali Aydın, Prof.Dr.Halit Keskin, Esenler Belediye Meclis Üyesi Musa Ada, Prof.Dr.Turhan Karadeniz, Esenler Belediye Mec.Üyesi Temel Gödek, Necdet Apaydın, Mahmut Aydın, Sedat Pir, Mehmet Bayrak, Dilek Metin Çöl, TİRDEF Bşk.Yrd.Ahmet Durmuşoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Hasan Dönmez, İsmet Rizelioğlu, Recep Karabıçak, Halit Kadıoğlu, Mustafa Sümer Keşmer, Tayyip Kardeş, Mehmet Yılmaz, Mehmet Pir, Mali Müşavir İbrahim Balcıoğlu, Zeki Al, Remzi Mamaşoğlu, Giresunspor eski teknik direktörü Bahri Kaya katıldılar….

TİRDEF Bşk.Yrd.Necati Yılmaz, Tirebolu’nun çöp, limankonusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek;” Kalemizin tarihi dokusunun bozulmamasını istemiyoruz.Harşıt Platformu ile çalışmalarımız devam ediyor.İletişim Fakültesi’ne dernek olarak destek veriyoruz.Üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz..Tirebolu Kültür Vadisi projemize destek bekliyoruz..13 öğrenciye burs veriyoruz.Ankara ve Bursa ile de iletişim halindeyiz..Ağımızı genişletiyoruz.Tüm Tireboluları yanımızda görmek istiyoruz..”diye konuştu..

TİRDEF Genel Başkanı Haldun Domaç, yaptığı açılış konuşmasında;” Öncelikle tüm annelerin, Anneler Günü’nü kutluyorum.Tirebolu olarak farklı bir iş yapmak için yola çıktık.Başardığımızı da görüyorum..5.Tirebolu Kültür-Sanat Günlerini yapıyoruz…Yaşarken de insanları anmak istedik..”diyerek, günün proğramından söz etti..

Haldun Domaç, Harşıt’ın öneminden söz ederek,”Şu an bu badi üzerinde 17 tane HES porjesi var.7 tanesi hizmet aşamasında.HES’lere karşı değiliz.Tünellere karşıyız..Bizler Tirebolu çöl olmasın, göl olsun diyoruz..Gelecekte su sıkıntısı çekmek istemiyoruz..Göl için destek istiyoruz..Yine yanlış bir anlaşılmaya açıklık getirmek istiyorum..Tirebolu limana karşı değil, yerine karşıyız..Tirebolu kalesi ile anılan bir kent.Tarihi dokusu bozulmasın diyoruz.Belediyemizden de destek bekliyoruz”dedi..

TİRDEF’in önemli bir projesinden de söz eden Domaç; “Projemiz içinde butik otel, yat limanı, deniz manzaralıkütüphane, kültür merkezi,nikah salonu,cep tiyatro,şehir müzesi,otopark,cami içinde olacak..Belediyemizden de destek bekliyoruz..” diyerek, Esenler Belediye Başkanı’na, Giresunlular Der.Başkanı Nazmi Güler’e teşekkür etti..

Tirebolu’nun çiçeği burnunda Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Tirebolu’nun 3 bin yıl öncesine dayanan kültür,sanat ve medeniyet kenti olduğunu belirterek; “Bizi biz yapan; Tirebolu’yu farklı kılan, bu anlamlı beraberliğimizdir..Tirebolu Belediyesi olarak, yapacak çok işimiz olduğunun farkındayız..Ciddi projelerimiz var..Yakın zamanda Tirebolu çok farklı yerlere gelecektir. Tirebolulu işadamlarının desteğine ihtiyacımız var..Yatırımlar bekliyoruz..Hep beraber olalım..Hep birlik olalım…”diyerek TİRDEF yönetimine teşekkür etti….

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Güksu, Esenlerin 81 il insanını içinde barındırdığını belirterek; “İlçemizde %33 Karadenizliler, %33 Doğu, Güneydoğu, %33 Egeli, Trakyalı, Orta Anadolulu yaşamaktadır…Giresunlu olarak da Çamoluk ve Tirebolular önde..Hemşehri derneklerimize her türlü desteği veriyoruz..Vermeye de devam edeceğiz..Çocuklarımızı da doğduğumuz yerlerin kültüründen yoksun bırakamayız. Kültürlerini öğrenmelidirler..En iyi hemşehri derneği iki türkü söylemek değildir..Tireboluların yaptığı gibi kültür ve sanatı da içine almalıdır..

İlk kaymakamlığına Giresun Güce’de başladığını belirtenEsenler Kaymakamı Yüksel Ünal, geldiği Tirebolu Kültür günlerinde, tekrar Giresunlular ile bir araya geldiği için mutlu olduğunu belirtti. Ünal; ”Tirebolu insanı, eski medeniyet kenti insanıdır..Şikayetçi olmayan nadir ilçelerden biridir..Esenlerde 600 dernek var..400’u hemşehri derneği..Anadolu’nun da özeti..

Tirebolu Kaymakanı Ömer Lütfü Yanar, yapılan bu  etkinliğin Tirebolu’nun güzelliklerini tanıtma açısından önemli..Medeniyet ve uygarlık şehridir..Bu ilçemizin kıymetini her zaman bilmeliyiz.. Kahramanlığı olan bir kent Tirebolu..Eğitim kenti..”dedi..

Gün boyunca, Yöresel yemek ikramları, çay molaları yapıldı..

Anma töreninde, İletişim Fak.Bina yerini veren Mehmet Bayrak ile trafik kazasında vefat eden Tirebolulu Muzaffer Badalıoğlu anıldı..

Tirebolu yöresel kına gecesi yapıldı..

Geçmişten geleceğe “Tirebolu’da Gelinlik” defilesi yapıldı..

Turizmin Tirebolu’nun gelişip büyümesindeki önemi konulu panel yapıldı..Paneli Prof.Dr.Halit Keskin yönetti. Prof.Dr.Turan Karadeniz, İst.İl Kültür ve Turizm Md.Yrd.Necdet Apaydın yorumcu olarak katıldılar..

Türkü dinletisinde Melza Burcu İnce ve Kuruculuğunu Tirebolulu hemşehrimizin yaptığı “Grup Türkiyem” sahne aldı..

Etkinlikler içinde resim serdgisi, El sanatları sergisi, fotoğraf sergisi de yer aldı..

Saat: 13.30’da başlayan etkinlikler, saat: 20.00’de sona erdi…

 

 

 Kaynak: giresunhaberal.com

Facebook ve Diğer Paylaşım Siteleri İçin Tıklayın
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Seyfullah ÇİÇEK
FINDIK MANİFESTOSU
Prof. Dr. İbrahim BALCIOĞLU
FUTBOL
Ahmed ÇITLAKOĞLU
FINDIK BORSASI
Şenol SAYGILI
EĞİTİM ŞART
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6939  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 332 Toplam: 1,130,037
Haberler artık Outlook'ta