Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   Yağlıdere ve Eyüp Kardeş Şehir Oldu    Giresun'da Patpat Kazası 1 Ölü    Ak Parti Eynesil'e Atama    Fındık Fiyatları Yükselişte    Mardin'den Giresun'a Ziyaret    Sel Camiyi Yıktı, Minare Ayakta    Ak Parti Keşap İlçe Kongresi    Giresun Meydanı Güzelleşiyor    Katip Şadi Vefat Etti    İyi Parti Yeni Yönetimi Tanıtıldı   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Karadeniz ve Giresun'un en gözde Kırmızı Benekli Alabalık üretim çifliği Tirebolu Ataköy Alabalık tesislerinde on b
 
 Reklam
Tirebolu'da Onbinlerce Balık Öldü
26 Ağustos 2020 Çarşamba 08:43
Karadeniz ve Giresun'un en gözde Kırmızı Benekli Alabalık üretim çifliği Tirebolu Ataköy Alabalık tesislerinde on binlerce Balık sel felaketinde öldü.

GİRESUN'un en gözde Kırmızı Benekli canlı Alabalık üretim tesislerinde sel felaketinden dolayı onbinlerce Alabalık havuzlarda ve çamurlu azgın sularda öldü.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan tesislerin işletmecisi ve sahibi Ümit Yılmaz şunları söyledi."Öncelikle can kayıplarımızın olması bizleri derinden yaralamıştır. Tirebolu Doğankent yolunda Şehit olan askerlerimize ve tüm vatandaşlarımıza ALLAH'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Sel felaketinde kayıp olan kardeşlerimizin de bir an önce bulunmasını temenni ediyorum.Bu zorlu süreçte Devletimizin yanımızda olması ve zararlarımızın karşılanması için yaptığı çalışmaları görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Sn Cumhurbaşkanımızın bu yönde yaptığı açıklamalar da zor durumda olan bizler için sevindiricidir. Kaymakamlığımız hasar tesbit tutanaklarını tutmuş ve bizzat Sn. Tirebolu Kaymakamımızda tesislerimize gelerek incelemelerde bulunmuş ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir.

Ayrıca bölgemize gelen Bakanlarımız Sn. Süleyman Soylu'ya, Sn. Dr. Bekir Pakdemirli'ye ve Sn. Murat Kurum'a ve bölgemize gelen tüm milletvekillerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Canımızı zor kurtarıp her şeyimizi kaybettiğimiz bir günde Devletimizi yanımızda görmek bizlere güç kuvvet vermiştir.

Bölgemizde daha öncede bir çok sel felaketleri yaşanmış, ancak küçük derelerin bu kadar büyük hasarlar verdiği yaşlılarımızın ifade ettiği şekliyle en son 1936 yılında olmuş. Biz Tirebolu'nun Doğankent yönünde ve Tirebolu ilçemize bağlı en son köyüz.

Dolayısıyla Doğankent'te yaşanan afet bizde de çok şiddetli bir şekilde yaşanmış ve Balık havuzlarımıza gelen derenin 1936 dan beri ilk defa bu kadar şiddetli hasarlar oluşturduğuna şahitlik etmiş bulunuyoruz.

Bizim Devletimizden beklentimiz mümkün olan en kısa zamanda tesislerimizi yeniden faaliyete geçirmek için bizlere yardımcı olması. ALLAH her türlü felaketten ülkemizi korusun inşallah" dedi.


************************************

BU GÜZEL TESİSLERİN ESKİ GÜNLERİNE DÖNMESİ İÇİN DEVLETİMİZİN HASAR TESBİT TUTANAĞINDA BELİRTİLEN ZARARLARI ACİL OLARAK TELAFİ ETMESİ VE  TESİSLERİN TEKRAR EKONOMİYE KATKI VERECEK HALE GELMESİ TÜM GİRESUNLULARIN YANINDA UZAKTAN GELEN MİSAFİRLERİNDE ORTAK TEMENNİSİDİR. GEÇMİŞ OLSUN !

EN KISA SÜREDE BU GÜZELLİKLERİ YENİDEN GÖRMEK İSTİYORUZ !

TİREBOLU ATAKÖY ALABALIK TESİSLERİNİN BU GÜZELLİKLERE YENİDEN KAVUŞMASINI DİLERİZ. GEÇMİŞ OLSUN, ALLAH DAHA BÜYÜK FELAKETLERDEN KORUSUN İNŞALLAH.


Bu Haber Toplam 874 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6197  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 478 Toplam: 1,333,688
Haberler artık Outlook'ta