Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   ABD'de Giresun'lu Emniyet Müdürü    Giresun'da Siyasette Özlenen Tablo    FKB Ürünleri ABD Yolcusu    Fındık İhracatı Yüz Güldürüyor    Dr. Bahat Bizi Geçici Kamulaştırın    Giresun'a Yeni Adalet Sarayı    Cemal Öztürk'ten Su Müjdesi    Trabzon-Giresun Ekmek Kavgası    Murat Kurum Doğankent'i İnceledi    Hamsi İhracatı Düştü   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Almanya'dan getirilen Giresun'da misafir edilen ve Karantina süresi sona eren gurbetçilerimiz memleketlerine uğurla
 
 Reklam
Karantina Misafirleri Ayrıldı
05 Mayıs 2020 Salı 19:00
Almanya'dan getirilen Giresun'da misafir edilen ve Karantina süresi sona eren gurbetçilerimiz memleketlerine uğurlandı.

Almanya’dan ilimize getirilerek Yurttaki 14 günlük karantina süreleri sona eren ve korona virüs testi negatif çıkan 210 vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunarak  memleketlerine uğurladı.


Koronavirüs (Kovid-19) salgınını yurt genelinde önleme çalışmaları kapsamında, Almanya’dan getirilen ve  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Gülpembe Hatun Yurdu'nda karantinaya tabi tutulan  210 vatandaşımız, karantina süresinin dolmasının ardından bugün memleketlerine gönderildi.
 
20 Nisan’da karantinaya alınan vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde Giresun’dan ayrılacak olmalarının sevindirici olduğunu söyleyen Vali Sarıfakıoğulları “14 gün önce Almanya’dan 210 vatandaşımız izolasyon maksadıyla ilimize gelmişlerdi. Bugün izolasyon sürelerini  tamamladılar ve bugün onları memleketlerine yolcu ediyoruz. Burada kaldıkları süre zarfındaki memnuniyetleri bizlere de mutluluk verdi. Burada görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu devletimizin büyüklüğünün göstergesi. Bizde çalışan arkadaşlarımıza minnettarız. 

Vaka sayıları itibarıyla son 15 gündür tepe noktasını aşmış ve aşağı doğru inmeye başlamıştık. Tabi bu bizi rehavete itmemeli, dikkatimizi etkilememeli.  Sosyal mesafemizi korumak ve izolasyona dikkat etmek şartıyla biz bu pandemi ile mücadelemizi devam ettireceğiz. Bu noktada vatandaşlarımıza da hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Gerçekten kurallara harfiyen uydular ve bu başarının da mimarı oldular. Kurallara birebir riayete etmenin neticelerini, sosyal mesafeye uymanın ve izolasyonun meyvelerini gördük.  İlimizde son üç gün içerisindeki vaka sayısının sıfır (0) olduğunu belirtmek isterim Bu noktada vatandaşlarımızın, sağlık ve kolluk görevlilerinin derin hassasiyetlerinden kaynaklanıyor. Bu nedenle bu başarı bir ekip başarısı ve bütün ilin başarısıdır.” Şeklinde konuşarak memleketlerine gönderilen vatandaşlara hayırlı yolculuklar diledi. 

20 Nisan Pazartesi günü havayoluyla Giresun’a getirilen 210 vatandaşımız, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Giresun Gülpembe Hatun Yurdu'nda 14 günlük karantinaya tabi tutulduktan sonra, bugün son kontrollerinin ardından, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak, gerekli dezenfektasyon işlemleri yapıldıktan sonra 12 araçlık bir konvoyla, Türkiye'nin 44 değişik iline yolcu edildi.Bu Haber Toplam 682 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6753  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 419 Toplam: 1,376,042
Haberler artık Outlook'ta