Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   Giresun FKB için Tek Yürek Oldu    Giresunspor 3 Adanaspor 1    Ayşe Karaçam TGRT EU Da    Tuncay Kasım Vizyon'a Konuştu    Yaralanma Değil Enfeksiyon Öldürdü    Alucra'da Ayılar Vatandaşa Saldırdı    Çanakçı HES İçin Geri Sayım    İş Makinesı Otomobili Ezdi    Giresun'lu Dr. Evinde Ölü Bulundu    Abdulkadir Eroğlu'ndan Çay Açıklaması   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
MHP Meclis Grup Başkanvekili ve İnşaat Mühendisleri Odası Üst Kurul Delegesi S. Gökhan Bozalioğlu, Serbest piyasada
 
 Reklam
Mühendis ve Mimarlar Sahipsiz mi?
18 Şubat 2020 Salı 17:55
MHP Meclis Grup Başkanvekili ve İnşaat Mühendisleri Odası Üst Kurul Delegesi S. Gökhan Bozalioğlu, Serbest piyasada iş yapan Mühendis ve Mimarların sorunlarına değindi.

MÜHENDİS VE MİMARLAR SAHİPSİZ Mİ?

Bozalioğlu yaptığı açıklamada; Yapı ruhsatlarında proje müellifleri ile şantiye şefi, mühendis, mimar ve yapı denetçilerin imzalarının yer aldığı bölümlerin kaldırılmasının serbest piyasada iş yapan teknik elemanları zor duruma soktuğunu ve ileriye dönük yapı kontrol mekanizmasını aksattığını belirtti.

Bununla ilgili olarak, bu uygulamaların ileride telafisi olmayan sonuçlar doğuracağını belirten Bozalioğlu, “Mühendis, Mimarlık hizmetleri ve projeleri, maalesef ruhsat almanın formalite eki olarak görülüyor, ruhsat düzenleme süreçleri, projeyi yapan mühendis ve mimarın bilgisi dışında bazı kesimler tarafından tamamlanmak isteniyor, bu durum hem teknik elemanları hem de işini layıkıyla yapan müteahhitleri töhmet altında bırakıyor, deprem riski olan ülkemizde mühendis ve mimarların ne derece önemli olduğu kaçınılmaz bir gerçek, bu yüzden ileriye dönük sıkıntılı süreçlerin önüne geçmek için, yapı ruhsatlarında gerçek mühendis ve mimarların ıslak imzalarının bulunmasının hayati bir konu olduğunu söyledi.

Bozalioğlu, bununla ilgili olarak Bakanlık gerekli çalışmaları yeniden düzenlemekte ve bu düzenlemeler bitirilene kadar da en azından Giresun Belediyesinde olduğu gibi diğer bütün il ve ilçe belediyelerde de Mühendis, Mimar ve tüm müelliflerden ıslak imzalı taahhütnameler alınmasının gerekli olduğunu belirtti.”


Kaynak: giresungundem
Bu Haber Toplam 328 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Zeki AL
BAFRA ÇEVRESİ VE KAPIKAYA ZİRVE
Nuri YILMAZ
BAHAT SAĞLIK GRUBUNA DESTEK OLMA ZAMANI
Hilal Mutlu KARAİBRAHİM
KORONA ve SONRASI
Ayşe KARAÇAM
KÖYLERİMİZ CANDIR
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6130  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 117 Toplam: 1,280,818
Haberler artık Outlook'ta