Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   Taksicilerin Havalimanı Sorunu    Giresun Adasına Otel Projesi    Atatürk Madalyalardan Neden Kaldırıldı    Nurşen Demir'i Kutluyoruz    Arnavutköy'de Fırsat Devam Ediyor    Eğribel Bağlantı Yolu Yapılıyor    Eğitimde Özel Çalışma Dönemi    Adanaspo 0 - Giresunspor 4    A. Latif Karadeniz'e Teklif Yağıyor    Giresunspor 1 - Ankaraspor 0   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Şebinkarahisar Ekecek Köyü Derneği bir ilki gerçekleştirdi, Sahurda Şebinkarahisar Dostlar Meclisi'ni topladı.
 
 Reklam
Şebinkarahisar İli Plâka No 82
22 Temmuz 2013 Pazartesi 03:09
Şebinkarahisar Ekecek Köyü Derneği bir ilki gerçekleştirdi, Sahurda Şebinkarahisar Dostlar Meclisi'ni topladı.

Şebinkarahisar Ekecek Köyü Derneği, Ümraniye'deki dernek merkezinde "Şebinkarahisar Dostlar Meclisi" adı altında sahur programı düzenledi. AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır'ın da katıldığı program oldukça verimli geçti.

İstanbul'da Ümraniye'de faaliyet gösteren Şebinkarahisar Ekecek Köyü Derneği bir ilki gerçekleştirdi. Dernek, "Şebinkarahisar Dostlar Meclisi" adını verdikleri sahur programında Şebinkarahisar'ın ileri gelen siyasetçilerini, işadamlarını, bürokratlarını ve basın mensuplarını biraraya getirdi.

 
AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Hasbal, Salih Kacır, Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Hakan Özbay, Şebinkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Bora Kılıç, Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Gürbüz Ekinci,  Boğaziçi Gündem ve Şebin Gündem Kurucuları Hüseyin Şenel Odacı ve İlhan Çabukol, MHP Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Erol Akkuş, İBB Zabıt Amiri Ünsal Yılmaz, Şebinkarahisarlı İş Adamları, dernek temsilcileri ve davetliler katıldı.


Ekecek Derneği İstanbul'da yeni bir gelenek başlattı...

Şebinkarahisar Ekecek Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'nin ev sahipliğinde düzenlenen ve bir ilk olması hasebiyle katılımcılar arasında oldukça merak uyandıran “Şebinkarahisar Dostlar Meclisi” katılımcılardan tam not aldı. Şebinkarahisar’ı ilgilendiren konular hakkında katılımcıların serbestçe görüşlerini ifade ettikleri toplantıda, gündeme gelen konularda serbest bırakıldı. Dernek başkanı Necdet Bilican, Ramazan ayının önemi ile ilgili bir konuşma yaparak davetlerine icabet eden başta Milletvekili Ünal Kacır olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

Salih Kacır, "Şebinkarahisar Dostlar Meclisi, hiç bir protokolün uygulanmadığı, herkesin serbestçe görüşlerini ifade ettikleri bir uygulama olarak düşünüldü..."
Ekecek Köyü Derneği eski başkanı ve Şebinkarahisar Sivil Toplum Kuruluşlarının duayen ismi Salih Kacır, bu programı düzenlemedeki amaçlarını anlattı. Bu fikrin tamamen spontane geliştiğini ifade eden Kaçır, hiçbir protokolün olmadığı herkesin görüş ve düşüncelerini serbestçe ifade edebilecekleri bu oluşumun adını “Şebinkarahisar Dostlar Meclisi” olarak belirlediklerini söyledi. Kaçır, davet noktasında da hiç bir ayrımın söz konusu olmadığını belirterek "herkesin fikir alış verişi yapabileceği konuların istişare edilerek, yanlış algılamaları kendi içimizde çözüme kavuşturma noktasında bu başlangıcın hayırlı olacağını" belirtti. Dostlar meclisiuygulamasının ilkine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Kacır, davetlerine icabet eden katılımcılara yapmış oldukları fedakarlıktan dolayı teşekkür etti.

Şebinkarahisar Dostlar Meclisi'nde görüşler serbestçe ifade edildi...
Şebinkarahisar Dostlar Meclisi'nde söz alan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Hasbal, “Şebinkarahisariçin kim ne yaparsa yapsın mutlaka bir fark oluşturmalı ve kalite ortaya koymalı" dedi. Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Av. Hakan Özbay, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Meslek Yüksekokulu yerleşkesi içerisinde inşaatı devam eden ŞEBDER Kız Öğrenci Yurdu'nun ŞEPAY A.Ş.’ye devredilmesinin gerekçelerini anlattı ve lojman inşaatı hakkında da bilgiler verdi.
 
Ünal Kaçır, Şebinkarahisarlıların olduğu her ortamda olmaktan mutluluk duyuyorum...
Kendisi'de Şebinkarahisar Ekecek Köyü'nden olan ve üç dönemdir AK Parti İstanbul Milletvekili olarak Şebinkarahisar’ı TBMM’de temsil eden Ünal Kaçır, böyle bir organizasyondan son anda haberdar olduğunu belirtti. Şebinkarahisarlıların olduğu her ortamda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kacır, ilk defa yapılan “Şebinkarahisar Dostlar Meclisi” toplantılarının  kapsamı genişletilerek farklı bölgelerde uygulanması gerektiğini belirtti. Hemşerilerinin sorunlarını da dinleyen Kaçır,  Şebinkarahisar ile ilgili TBMM’deki çalışmalardan kısa bilgiler verdi. Şebinkarahisar Meslek Yüksekokulu yerleşkesi içerisinde yapımı devam eden Camii inşaatının bitirilmesi ile ilgili yapılan girişimler hakkında açıklamalar yaptı. Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği iftar programında gündeme gelen burs çalışmalarından duyduğu memnuniyeti de dile getiren Kaçır, dernekte görev yapan arkadaşlara mutlaka destek olunması gerektiğini belirtti.

Şebinkarahisar Dostlar Meclisi'nde basın mensupları da eleştirilere cevap verme fırsatı buldular...
Kıt imkan ve bin bir zorluklarla Şebinkarahisar’ın tanıtımına ve yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından haberdar edilmesi için gece gündüz demeden Şebinkarahisar’a hizmet eden basın mensupları hakkında son zamanlarda artan eleştirilerin de gündeme geldiği dostlar meclisinde basın mensupları bu sefer eleştirilere sözlü olarak cevap verdi.
Şebinkarahisar Dostlar Meclisi” katılımcılardan tam not aldı....
Ekecek Köyü Dernek Başkanı Necdet Bilican ve Yönetim Kurulu Üyelerinin son derece misafirperver tutumları ve sınırsız ikramlarıyla sohbet devam etti. Hep birlikte yenilen sahur yemeğinin ardından  yapılan yemek duasıyla program son buldu.

www.sebingundem.com    İlhan Çabukol
 Bu Haber Toplam 6941 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.1408  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 432 Toplam: 1,498,899
Haberler artık Outlook'ta